federacja.gry-online.pl
 

wymagania sprzętowe: Pentium 166MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D

» Zobacz GALERIĘ

Resident Evil

producent: Capcom
wydawca: Virgin Interactive
data wydania: 12 wrzesień 1997
wersja na PC przeniesiona z konsoli PS.

Resident Evil to przygodowa gra akcji utrzymana w atmosferze grozy. Straszne wydarzenia zaczynają rozgrywać się w mieście Raccoon. Doniesienia mówią o krwiożerczych potworach grasujących po ulicach i mordujących ludzi. Na ratunek wysłany zostaje oddział specjalny S.T.A.R.S. Okazuje się, że za sprawą groźnego wirusa, stworzonego przez tajemniczą korporacje Umbrella, wszyscy mieszkańcy zostali zamienieni w zombie. Gracz wciela się w jednego z członków S.T.A.R.S. i jego głównym celem staje się przetrwanie tego horroru.

Do wyboru mamy dwie postacie: Chrisa Redfielda i Jill Valentine. Dla każdej z nich przygotowano trochę zmienioną fabułę oraz inny zestaw wyposażenia początkowego. Zasadnicza część gry rozgrywa się w tajnym laboratorium, do którego trafiamy z opuszczonego domostwa położonego na pustyni. Do dyspozycji mamy szeroką gamę uzbrojenia, począwszy od standardowego noża aż po wyrzutnię rakiet. Znalezione przedmioty przetrzymujemy w plecaku, dzięki czemu możemy wykorzystać je w dowolnym momencie. Cały czas towarzyszy nam tematyczna muzyka, pogłębiająca nastrój niepewności i grozy.Resident Evil

producent: Capcom
data wydania: 1996

Wersja na Resident Evil na Playstation jest ojcem i matką wszystkich gier tej serii. W swoich czasach była super hitem i wyznaczyła nowy kierunek w grach nazywany survival horror. Tak właśnie to wszystko się zaczęło. 

 

 

 

 

 

 

copyright © 2000 - 2020 GRY-OnLine S.A.